et | en

Vestlusringi tutvustus

Kui tunnen, et olen nii õnnelik, hüppan taevast puudutama. Kui tunnen, et olen nii õnnelik, ronin mööda mäenõlva üles. Kui tunnen, et olen nii õnnelik, jooksen ümber maailma.
 

Andrew Moss (10 - aastane)

Vestlusringi läbiviijad:
Olev Poolamets, meestearst, vestlusringi mentor;
Ardo-Heiki Ingar, holistiline psühhoterapeut;
Bruno Braun, holistiline psühhoterapeut.

 

Mõnikord on täiskasvanutel raske hoomata, millal on õige aeg hakata poisi asemel rääkima noormehega, kelle eneseteadvus ja maailma kogemise viis on poisi omast juba oluliselt erinev. Kui puberteediea alguses võidi nendesse suhtuda veel kui poistesse, siis selle ea lõpus peaks suhtumine neisse olema juba muutunud – poistest peaksid olema sirgunud juba vastutustundlikud mehed. Poisi asemel noormehega suhtlemine võib osutuda mõnikord täiskasvanule suureks väljakutseks, sest erinevalt poistest soovib noormees rääkida juba hoopis uutel teemadel. Ja ka selle muudatuse teadvustamisel on ikkagi tihtilugu raske poistega mõnedest teemadest rääkida.

 

Populaarse suhtlemisportaali www.lapsemure.ee foorumirubriikide vaadatavuse alusel on noorte seas kõige olulisemad teemad: „Suhtlemisprobleemid“, „Seksuaalelu“ ning „Tervis“. Kõige populaarsemaks alamrubriigiks on „Suhtlemisprobleemid. Poiss ja tüdruk“ (2011. a septembri seisuga üle 23 000 postituse). Nendel teemadel räägime ka meie oma vestlusringis. Lisaks seksuaalkasvatuse teemadele räägime ka mehelikkusest, meeste vastutusest iseenda ning partneri eest, selgitame meie praeguste tegude mõju tulevikule, vaatleme naiste ja meeste vahelisi suhteid - mismoodi erinevad sugupooled probleeme lahendavad jne.

 

Põhikoolis käivatel poistel tekib suur tung maailma kogeda ning on suurepärane, kui kool toetab neid selle maailma tundmaõppimisel ning targalt kogemisel. Kahjuks lõppeb koolis inimeseõpetus juba 7. klassis ning perekonnaõpetust või psühholoogiat pakutakse noorukitele alles 11. klassis. Seega just poiste jaoks kõige olulisemal maailmaavastusperioodil ei pruugi nad koolilt piisavalt tarka tuge saada. Kui ka vanemad ei jaga lastega selles vanuses oma kogemusi, siis ei pruugi poiss täiskasvanute maailma sisenemiseks õigeaegselt küpseks saada. Arvestades põhikooli õppeprogrammi ning vanemate ja laste sideme nõrgenemist puberteedieas, on selline oht kahjuks üsna reaalne.

 

Ülalmärgitud vestlusringiga soovime kaasa aidata sellele, et poisid ei takerduks puberteedieas neid varitsevatele ohtudele ning et neist sirguksid elus hästi hakkamasaavad rõõmsad ning tasakaalukad mehed.

 

Kui Sul on soovid pakkuda meie vestlusringi võimalust mõne kooli poistele, kas Tallinnas või väljaspool Tallinnat, siis kirjuta mulle dot